19. märts 2015

Inimkõnts

Oleme hetkel Phnom Penhi lennujaamas ja kuna on sõna otseses mõttes parajalt pask olla, siis kirjeldaksin tüüpilist Cambodialast.
Tegemist on mitte millestki ega kellestki hooliva inimsaastaga. Täiskasvanud meesterahvas on ilma häälemurdeta ja itsitab nagu Kupi. Keskmiselt ca 155cm pikk, pingviini kehaehitusega.
Käitumismaneerilt üritasin mitu päeva endale selgeks teha, mille poolest nad näiteks ahvist erinevad. Kuna ahvidel on käitumismuster ja hierarhia, siis on ahv oluliselt intelligentsem ning hoolib vähemasti enda hügieenist. Lisaks on Kambodialasest inimahvil moes nt naisi ja loomi lüüa, ehmatada, taguda - "naljakas" eks.
Mõned näited tuk-tuki esipilootide varamust.
Näitad tüübile hotelli nime ja aadressi. Teel sihtkohta jõuab ta seda ca 10x uuesti küsida ja viibata näpuga iga suvalise hotelli poole.
Teine variant - astud tuktukist maha ja sama inimkõntsa esindaja, kes sul äsja sõitu tegi, jõuab juba 3sek hiljem sulle järele hüüda "tuktuk my friend?"
Labiilsest käuksuvast ebahügieenilist inimpärdikut on raske üle trumbata - olen kuulnud, et hindu ehk. Ausalt öeldes õppisin siin olles armastama nii venelast, britti, prantslast kui ka soomlast. Ja vihkama absoluutselt ebaintelligentset, räpast, taktitundetut, empaatiavõimeta ja alaväärsuskompleksi all kannatavat tumedat prügi.

2 kommentaari:

  1. Hihhiihii, I love Cambodia:)!
    Ilmselt on mu tase siis sama, või suudan samastuda nendega...

    VastaKustuta
  2. Asi pole riigis vaid kodanikus. loodus ja kliima on super. Kohad ka. Tänu eurooplasele püsib see asi koos kuna kohalik ei suudaks oma mõistusega midagi korraldada - peale etnilise puhastuse.

    VastaKustuta