18. märts 2015

Koh Rong Samloem

Asjad pakitud läksime sadamasse paati ootama. Seal anti teada, et meiega liitub veel 2 inimest. Mul kõlksatas kohe, et eile mainiti, et hind 30 on kahe peale. Seega küsisin refundi, mispeale esmalt öeldi "this is not Cambodian style." Pärast lühiarutelu saime osa raha tagasi.
Sõit kestis ca 1h. Randusime väga mõnusas lahesopis. Rannas paistis vaid mõni hingeline ja see andis tunnistust, mille poolest Samloem erineb.
Asusime läbi dzungli teele meie bungalow suunas. Teekonna pikkus pidi olema 30min. Realistlikult hinnates oli see pigem tund. Siiski suutis dzungel Jäänsi üllatada läbipaistmatusega ja foobiat tekitavana. Tee peal kohtasime ka tuhandejalgset, üht kõige mürisemat sitikat.
Õnnelikult kohal tutvusime prantslaste ja hütiga. Ette oli teada, et teenindus, söök, hütt ja hügieen on siin hoopis paremal tasemel. Kuigi kanade asemel on hiired ja sisalikud, on enesetunne parem. Saab palja jalaga maa peale astuda.
Õhtul tellisime steak'i, mis oli küll maailmatasemel. Half done, aga supermaitsev. Siinset kööki kiideti väga.
Uni eriti magus polnud kuna jube palav oli. Siin pole puhurit kuna avatud aknast pidi ohtralt õhku tulema. Me muidugi ei julgenud lahti jätta, aga sisalikku ja hiirt see ei peatanud.
Täna käisime snorgeldamas. Päris punase mere taset välja ei anna, aga väga cool siiski.
Lisaks ilmusid ahvid jälle välja. Tundub, et ahvidel on igapäevane tunnike vee ääres toimetamist. Sai igatahes vägevaid fotosid.
Õhtul läheme uurime kõrvalmajutuse pakutavat ja proovime planktonit leida.
Homsest algab aeglane teekond tagasipoole, ehk iga päev sammuke lähemale kodule. Samloem - Sihanoukville - Phnom Penh - Bangkok - Moscow - Tallinn. Siiani mingit igatsust küll pole :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar